Hovädzie mäso na burger recept – burgery sa stali ikonickým pokrmom vo svetovom stravovaní. Jednoduchý, no pritom lahodný hamburger je obľúbený na všetkých končinách sveta. Ak máte chuť na skvelý burger, nie je nič lepšie, ako si ho pripraviť doma. Teraz vás prevedieme postupom na prípravu hovädzieho mäsa na burger tak, aby ste si mohli vychutnať ten najlepší domáci burger, aký ste kedy mali.

Ingrediencie:

Pre začiatok si pripravte nasledujúce ingrediencie:

  • 450 g kvalitného hovädzieho mäsa (ideálne 80% hovädzieho mäsa a 20% tuku)
  • 1 strúčik cesnaku (jemne nasekaný)
  • 1 lyžička soli
  • 1/2 lyžičky čierneho korenia
  • 1 lyžica olivového oleja
  • 4 plátky chleba na hamburger
  • Zelenina a omáčky podľa vlastného výberu (rajčiny, cibuľa, šalát, syr, ketchup, majonéza, horčica)

Postup pri príprave:

Príprava mäsa

Začneme tým, že si pripravíme mäso na burger. Mäso by malo obsahovať určité percento tuku, aby bol váš burger šťavnatý a chutný. Vhodné je mäso s obsahom tuku okolo 20%. Mäso si nasekajte na menšie kúsky.

Mixovanie ingrediencií

V mise zmiešajte nasekané mäso, cesnak, soľ a čierne korenie. Všetky tieto ingrediencie spolu dobre premiešajte. Dávajte pozor, aby ste nepremiešali mäso príliš, inak by burger mohol byť príliš tvrdý.

Tvorba plátkov

Z mäsovej zmesi vytvorte placky vhodné na hamburger. Na jeden burger použite približne 110 až 130 g mäsa. Tieto placky mierne stlačte, aby mali rovnomerný tvar a hrúbku.

Grilovanie

Rozohrejte gril na strednú teplotu. Keď je gril dostatočne rozohriaty, potrite ho olivovým olejom, aby sa mäso neprilepilo. Položte placky na gril a opekajte ich asi 4-5 minút na každej strane, alebo podľa vašich preferencií na stupeň prepečenia.

Príprava hamburgera

Po upečení plátkov chleba na hamburger opečte na grile, aby bol pekne chrumkavý. Potom si pripravte svoje obľúbené prísady: rajčiny, cibuľu, šalát, syr, kečup, majonézu a horčicu.

Skladanie burgera

Na plátok chleba položte placku z hovädzieho mäsa a na ňu pridajte všetky prísady, ktoré máte radi. Potom zakryte druhým plátkom chleba.

Vychutnajte si svoj burger

Teraz už len ostáva vychutnať si váš domáci hamburger. Doprajte si ho s hranolkami, šalátom, alebo akými inými prílohami, ktoré máte radi.

Hovädzie mäso na burger recept – týmto spôsobom si môžete pripraviť skvelý burger priamo z pohodlia vášho domova. Vytvorenie tohto jedla podľa vášho vlastného gusta je jednoduché, a môžete si ho prispôsobiť svojim obľúbeným ingredienciám. Takže neváhajte, získajte kvalitné hovädzie mäso a vytvorte si svoje vlastné dokonalé jedlo ešte dnes!